Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Велика біла

Тривала племінна робота з англійськими великими білими свинями, які використовувались в Україні з кінця XIX століття, вплив акліматизації та годівлі призвели до докорінної зміни їх типу тілобудови. Їх використання для поглинального схрещування у поєднанні з малопродуктивними місцевими свинями, застосування методу складного відтворювального схрещування дало змогу вченим-селекціонерам і виробничникам створити фактично нову вітчизняну велика білу породу, яка за багатьма показниками перевищує англійську. Як породу, велику білу (ВБ) вітчизняної селекції визнано в кінці 30-х років. Значний внесок у формування генотипів вітчизняної селекції зробили корифеї і практики зоотехнії, а саме: Н.Н.Завадовський, В.М.Толстой, М.М.Щепкін (Росія); М.Ф.Іванов, А. П.Редькін, О.П.Бондаренко (Україна). Основними авторами значних селекційних досягнень по вдосконаленню свиней ВБ породи в Україні (створенню спеціалізованих внутріпородних і заводських типів) за останні 20—25 років є Д.К.Білогуб, М Д.Березовський, Ф.К.Почерняєв, В.О.Медведєв, Н. Д.Голуб.

Серед сучасного поголів'я цієї породи можна виділити три продуктивних типи: м'ясний, м'ясо-сальний і сальний. Основним типом є м'ясо-сальний або універсальний. Зараз це одна з найпоширеніших і найстаріших порід. Розповсюджена практично в усіх областях України Її чисельність у загальній кількості свинопоголів'я України становить близько 90 відсотків. Тварини мають міцний тип будови тіла, пропорційно складені, мають широкий глибокий тулуб, лінія спини пряма.

Голова невелика, вуха прямо стоячі. Щетина біла. Окіст задовільно виповнений. Жива маса дорослих кнурів — 320—360 кг, довжина тулуба — 182—190 см, маток — відповідно 245—260 кг і 166—170 см. Порода характеризується високою відтворювальною здатністю, значним рівнем відгодівельної та м'ясної продуктивності, хорошими адаптаційними якостями в різних природно-кліматичних умовах, придатністю до використання підприємствами з промисловою технологією. За опорос матки народжують 10—14 поросят. За умови доброї годівлі і утримання великі білі свині на відгодівлі досягають живої маси 100 кг за 6—7 місяців. До тварин з рекордною продуктивністю за відтворювальними якостями відносяться: Соя 810 — багатоплідність 13 голів, молочність 79 кг, маса гнізда у двомісячному віці — 264 кг; Соя 5390 — відповідно 12,6 голови, 97 кг і 262 кг (племзавод ІМ; Литвинова);

Волшебниця 1106 — 12,2 голови, 73 кг і 226 кг; Чорна Птичка 390 — 14,2 голови; 74,2 кг і 240 кг; Кийа 296 — 13,8 голови, 80 кг і 255 кг (племзавод "Михайлівка") та багато інших тварин з аналогічним рівнем продуктивності. Відгодівельні якості: Секрет 8273 — середньодобовий приріст — 812 г, вік досягнення маси 100 кг — 163 днів, оплата корму — 3,20 к. од. У господарствах України зараз розводять 19 генеалогічних ліній кнурів і 22 генеалогічні родини свиноматок. Найбільш поширені лінії Драчуна, Леопарда, Громкого; родини — Волшебниці, Герані, Гвоздики. Основні племзаводи по розведенню свиней великої білої породи: "Комсомолець" Миколаївської, "Степне" та "Вирішальний" Полтавської, "Василівка" та "Михайлівка" Сумської, "Україна" Вінницької, "Велика Буримка" і "Старий Ков-рай" Черкаської, ім.Литвинова Донецької областей. Враховуючи чисельність свиней великої білої породи, подальшу племінну роботу з ними ведуть методами внутрішньопородної селекції в трьох напрямах: створення стад з високими відтворювальними (материнський* тип УВБ-1) та відгодівельними (батьківський тип УВБ-2) і м'ясними якостями. Наукове забезпечення цієї роботи здійснюють Інститут свинарства УААН, Інститут тваринництва УААН, Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН, обласні інститути агропромислового виробництва, та деякі вузи під методичним керівництвом члена-кореспондента УААН М.Д.Березовського та професора В.О.Медведева. Внутріпородний тип УВБ-1 Апробований як материнська форма і рекомендований для комплектування провідних груп маточних стад промислових комплексів, спецгоспів із виробництва свинини та інших категорій господарств усіх природно-кліматичних зон України. Оригінатор — Інститут свинарства УААН. Автори — М.Д. Березовський, М.Г. Ковалевська, Д.К. Білогуб, В.О. Медведєв та ін. Рівень продуктивності свиноматок внутріпородного типу УВБ-1: багатоплідність — 11,5—12 поросят на опорос, маса гнізда у 2-місячному віці досягає 190—220 кг. Ці показники на 10—15% перевищують середні показники племінних господарств України, які розводять тварин великої білої породи. Поголів'я свиней нового внутріпородного типу становить близько 10 тис, у тому числі основних свиноматок — 1150, кнурів-плідників — 110 голів. Провідні селекційні стада: племзаводи "Україна" Вінницької, "Вирішальний", "Степове" і "Чутове" Полтавської, "Комсомолець" Миколаївської, ім. Трохимова та "Прогрес" Одеської, "Велика Бурімка" і "Старий Каврай" Черкаської, "Бобровицький" Чернігівської областей. Як структурну одиницю внутріпородного типу УВБ-1 в 1999 р. апробовано заводський тип "Дніпровський" (ДВБ),

 

що відзначається багатоплідністю свиноматок. Тварин зазначеного заводського типу розводять племзаводи "Чумаки" і "Победа" Дніпропетровської області, "Чайка" Чернігівської та племгосп підсобного господарства Запорізької АЕС. Материнський заводський тип свиней великої білої породи "Дніпровський" (ДВБ) Створено на внутріпородній основі із залученням до селекційного процесу генотипів свиней провідних племзаводів України, Росії та Естонії. Генеалогічна структура представлена 10 лініями кнурів та 6 родинами свиноматок. Тварини добре пристосовані практично до всіх природно-кліматичних зон нашої країни. Оригінатор — Інститут свинарства УААН, автори — Березовський М.Д., Говтвян В.А., Ніколаєв 0.І., Білоцька В.І., Данько В. І. та інші. Затверджено науково-технічною радою Міністерства АПК України 29 червня 1999 року. Характерною особливістю тварин новоствореного типу є їх багатоплідність. Як показали результати апробації типу, на один опорос припадало в середньому 11,86 поросяти, що на 0,36 голови більше, ніж передбачено "Положенням про апробацію селекційних досягнень у тваринництві", і на 13% вище за середнє значення багатоплідності великої білої породи в племінних господарствах країни.

 

Показники відгодівельних та м'ясних якостей кнурів: середньодобовий приріст — 709 г, вік досягнення маси 100 кг — 195 днів, довжина напівтуші — 97,7 см, площа "м'язового вічка" — 34,67 см2, товщина сала на рівні 6-7 ребер — 29 мм. Тварин типу "Дніпровський" широко використовують для розведення в Дніпропетровській, Запорізькій, Чернігівській областях. Внутріпородний тип УВБ-2 Затверджений наказом Мінсільгосппроду України від 15 березня 1994 р. № 78. Оригінатори — Інститути свинарства, тваринництва УААН, Полтавський сільськогосподарський інститут, племзаводи “Жовтень” Полтавської та ім. Литвинова Луганської областей. Автори — М.Д. Березовський, В.О.Медведєв, Н.Д.Голуб та ін. Середня жива маса дорослих кнурів — 323,4 кг, довжина тулуба — 183,7см, свиноматок — відповідно 254,8 кг і 168,0 см. Багатоплідність свиноматок – 11,1 поросяти, молочність – 57,9 кг, маса гнізда у 2-місячному віці – 189,9 кг. Середньодобовий приріст — 766 г, вік досягнення маси 100 кг — 178.1 дня, витрати корму на 1 кг приросту – 3,54 корм.од. Складається з двох заводських типів — Лебединського і Донецького. Лебединський заводський тип включає 13 генеалогічних ліній і 15 генеалогічних родин, дві заводські лінії (Драчуна 8435 і Громкого 6767) та чотири заводські родини (Волшебниці 1988, Чорної Птички 6554, Волшебниці 8756, Волшебниці 6928). Донецький заводський тип представлений 13 генеалогічними лініями кнурів і 8 генеалогічними родинами свиноматок, а також двома заводськими лініями кнурів (Тоомаса 3695 і Леопарда 5255) та 4 родинами свиноматок (Волшебниці 3592, Сої 1696, Чорної Птички 846, Волшебниці 3436). Використовується переважно в Донецькій, Луганській, Сумській, Полтавській та Миколаївській областях.

 

Внутрішньопородний тип УВБ-3

з поліпшеними м’ясними якостями Створюється під методичним керівництвом Інституту свинарства ім. А.В.Квасниць кого (головний виконавнць М.Д.Березовський) на базі генотипів великої білої породи української, англійської і датської селекції. В його складі в 1999 році апробовано заводський тип «Голубівський». Рівень показників м’ясних якостей створюваного внутрішньопородного типу складає: вихід м’яса 59-60% при товщині шпику на рівні 6-7 ребра 18-22 мм. В 2007 році намічено апробацію нового заводського типу в складі внутрішньопородного. Провідні племзаводи створюваного внутрішньопородного типу: «Степной», «Україна», «Довіра», АГ Запорізької АЕС. Головна мета багатопланової селекції з великою білою породою породою полягає в тому, щоб створити спеціалізовані генотипи з різними напрямками продуктивності та використати їх для одержання внутрішньопородного гетерозису при формуванні маточних стад у товарних господарствах різних категорій.

 

Джерело: agroua.net

 

Велика біла   

Велика біла 80 кг   

Велика біла 100 кг    

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

sanktor.com

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.