Діяльність Української аграрної конфедерації - актуальна вимога зміцнення держави та невід'ємна умова формування в Україні громадянського суспільства європейського зразка.
Місія УАК - об'єднати професійні організації у галузі АПК, виробників, переробників та сервісні служби аграрного сектору заради створення умов ефективної діяльності на агропромисловому ринку країни.
Створена у грудні 2002 р., сьогодні Українська Аграрна конфедерація об'єднує близько 80 колективних членів - найбільших професійних об'єднань, підприємницьких та консалтингових структур АПК, страхового, банківського сектору, а також сфери ресурсного забезпечення аграрного виробництва. Серед них - Українська зернова асоціація, Спілка молочних підприємств України, Асоціація „Укроліяпром", Асоціація фермерів та приватних землевласників та інші. Місцеві осередки конфедерації створені у більшості областей України. Таким чином,УАК висловлює інтереси понад 50 тисяч суб'єктів господарювання, а це більш ніж 1 млн. працівників.
Українська аграрна конфедерація працює на принципах відкритості, рівності, колегіальності рішень. Для цього створено зручну структуру органів УАК, а саме членство ґрунтується на принципі територіальної незалежності (поряд з індивідуальними і колегіальними членами, створюються наприклад регіональні студентські асоціації, що є представниками конфедерації і координують свою діяльність з нею).
Вищим керівним органом УАК є З'їзд, Рада та Президія - колегіальні органи управління УАК, виконавчим органом УАК є генеральна дирекція.
Президентом конфедерації обраний Леонід Козаченко.
Президент УАК є головою Громадської ради при Міністерстві економіки, заступником голови Громадської ради при Міністерстві аграрної політики, членом колегії Міністерства аграрної політики, Віце-президентом УСПП, радником Голови Київської міської адміністрації, президентом Товарної біржі „Українська ф'ючерсна біржа".
До складу президії та генеральної дирекції УАК входять висококваліфіковані фахівці, експертами конфедерації є найкращі науковці та провідні спеціалісти з різноманітних питань аграрної та суміжних з нею галузей економіки.
Основними завданнями Української аграрної конфедерації є:
- Участь УАК в діяльності Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з питань розвитку аграрного сектору економіки, сталого розвитку сільських територій та реформування земельних відносин шляхом організації професійної роботи над проектами законів України, змін до законів, а також цілеспрямованої роботи з іншими державними органами щодо прийняття підзаконних актів.
- Співробітництво УАК і Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики України з питань формування сучасної аграрної політики України на ринкових засадах.
- Посилення превентивних заходів щодо виявлення проектів законодавчих актів, які можуть негативно вплинути на професійну діяльність членів УАК,та вжиття заходів щодо їх коригування
- Підвищення довіри суспільства до виробників, переробників та всіх зайнятих в аграрному секторі суб'єктів господарювання в незалежності від галузі, форми власності чи величини підприємств.
- Захист і представлення інтересів аграрного бізнесу в органах державної влади.
- Представлення інтересів національного аграрного сектору за кордоном шляхом розширення зв'язків з асоціаціями сільгоспвиробників, фермерів, кооперативів, переробників та іншими структурами зарубіжних країн.
- Створення платформи для діалогу представників всіх галузей АПК з метою узгодження і формування спільної позиції, врахування інтересів всіх суб'єктів аграрного ринку, консолідації зусиль для швидкого розвитку аграрної галузі.
- Підвищення професійного рівня фахівців аграрної галузі, від державних службовців до товаровиробників, завдяки залученню до керівництва та обміну досвідом нової генерації фахівців з ринковим досвідом.
02.01.2010
Джерело: agroconf.org