Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Рис в Україні

Рис (oriza) належить до найдавніших, найпоширеніших і найголовніших високоврожайних культур світового землеробства. Вирощується рис в 112 країнах світу на площі понад 150 млн. гектарів. Походить він з районів Південної і Південно-Східної Азії (східна частина Індії, Індокитай, південна частина Китаю і тропічної Африки (верхів'я Нігеру). Окультурено рис у північних районах Індії, на півночі Індокитаю і в південно-західному Китаю. Згодом він поширився на весь Індокитай, звідти - на Філіппіни, в Китай, Корею, Японію, на Середній Схід, далі - в Африку і в Європу, а вже Європейці завезли його в Америку, Австралію і Океанію.


Більш ніж для половини населення землі рис є основним продуктом харчування, особливо в густонаселених районах Азії з мусонним кліматом, де в раціоні його - 80%. Вважається, що є понад 7 тис. культивованих різновидів рису, з них понад 1 тис. - лише в одній Індії.


Рисова крупа завдяки високій поживності і засвоєнню вважається одним із кращих продуктів для дієтичного харчування. Зерно рису переробляють на борошно, крохмаль, пудру, спирт і т.д. Із рисової соломи одержують високоякісний папір, дуже тонкий і міцний (цигарковий кращих сортів), з неї виготовляють капелюхи, плетені декоративні вироби, кошики. Рисова олія використовується в миловарній промисловості.


Природнокліматичні умови південних регіонів України в основному сприятливі для вирощування цієї культури. Для виробництва рису побудовані зрошувальні системи, які дозволяють застосовувати сучасні меліорації для забезпечення посівів необхідною зрошувальною водою.


З становленням рисівництва в господарствах виникла необхідність в проведенні спеціальних економічних досліджень, спрямованих на підвищення її ефективності. Особливо зростає їх значення в умовах переходу на ринкові економічні відносини.


Актуальними питаннями є вивчення і прогнозування перспектив розвитку рисосіяння, створення необхідних соціально-економічних умов одержання високих врожаїв і підвищення рентабельності галузі, економічна оцінка напрямів удосконалення технології вирощування, розробка методів державного регулювання галузі, вивчення умов формування ринку рису в Україні. Важливе значення мають і практичні питання застосування кращих форм організації виробництва.


Виробництво зерна рису.

У ХХ ст. серед зернових культур, що широко використовуються в харчуванні населення, найвищими темпами зростало виробництво саме зерна рису: за період з 1979 по 1998 роки - в 1,4 рази і склало в 1998 р. - 585,6 млн. тонн. В 1999 році валове виробництво рису в світів зросло на 21,9 млн. тонн порівняно з 1998 р. і сягнуло 607,5 млн. тонн. 2001 рік був менш врожайним проти 1999 року. Врожай 2000 р. дорівнював 591 млн. тонн, а в 2001 р. знизившись на 5,9 млн. тонн, майже зрівнявся з рівнем 1998 р. - 585,1 млн. тонн.


Отже, маючи вищу на 8-10 ц/га потенціальну врожайність проти пшениці, рис забезпечує населення світу цінним продуктом харчування в обсязі біля 600 млн. тонн щорічно.


Найбільший виробник рису в світі Китай, щорічно в Китаї вирощується 31-35% світового виробництва рису. Незважаючи на деякі зменшення виробництва, скорочення посівних площ рису, Китай залишається безперечним лідером у виробництві цього цінного продукту харчування (щорічний обсяг виробництва 180-203 млн. тонн), друге місце посідає Індія - обсяг виробництва рису 124-134 млн. тонн, або 22-23% валового виробництва рису в світі. Серед лідерів, що становлять першу п'ятірку, виділяються Індонезія - 50,4-52,9 млн. тонн щорічно, Бангладеш - 34,5-36,5 млн. тонн, В'єтнам - 31,2-31,7 млн. тонн рису. Значний обсяг рису (25,5 млн. тонн) вирощує Таїланд.


У Японії виробництво рису в останні роки становить 11,3-11,9 млн. тонн, на Філіппінах - 12,0-12,7 млн. тонн. США щорічно отримує 9,3-9,5 млн. тонн рису, Бразилія - 10,7-11,6 млн. тонн.

Наміри українських землеробів мати свій рис відомі ще з 30х років. Але по-справжньому в Україні рисівництвом почали займатися з 60х років, коли були виділені кошти і побудовані сучасні рисові системи на землях, які в основному не використовувалися через засолення. Це дало змогу цілком забезпечити потребу населення країни рисом.


Після спорудження Крансознам'янської зрошувальної системи (проектна площа зрошення 96,7 тис. га) Північно-кримського каналу (3557 тис. га) і рисових зрошувальних систем у дельті р. Дунай щорічно збільшувалися площі, зайняті рисовими системами і в 1975 р. вони по Україні склали 62,9 тис. га. У тому числі в Криму - 30,6 тис. га; у Херсонській області - 18,2 тис. га; Одеській області - 13,3 тис. га, у Закарпатті - 0,8 тис. га.


Посівні площі зайняті рисом стабілізувалися на рівні 33-38 тис. га. Під будівництво рисових систем використанні переважно малопродуктивні в тій чи іншій мірі засолені землі, які використовувалися як бідні пасовища, переважно для вівчарства. Рис на таких землях не тільки давав високі врожаї, але завдяки меліоруючій ролі технології його вирощування сприяв створенню умов для вирощування в сівозміні суходільних культур, в основному зернових і кормових, що стало основою інтенсивного розвитку галузей тваринництва.


Таким чином, з допомогою рисосіяння було введено в інтенсивний сільськогосподарський обіг раніше практично не використовувані малопродуктивні землі.


Радгоспи і колгоспи використовували рисові системи в сільському господарстві. Виробництво рису і іншої продукції в рисових сівозмінах відігравало ключову роль в їх економіці. Високий економічний ефект, який одержували господарства від вирощування рису і супутніх культур, сприяв притоку і закріпленню трудових ресурсів, на місці малозаселених територій побудовані сучасні села.


Найкращі результати в галузі рисівництва було досягнуто в 1986-1990 роках коли було вироблено майже 180 тис.т при середній урожайності 54 ц/га. Однак криза, що охопила всі сфери народного господарства країни після 1991 року, вплинула і на галузь рисівництва. За період з 1991 по 1995 рік середнє виробництво рису в Україні знизилось до 101,4 тис.т, та за наступні 10 років упало до 80 тис.т. Проте в 2000-2001 роках спад виробництва припинився та з 2002-2005 років намітилась тенденція збільшення виробництва і в 2006 році вироблено близько 100 тис.т рису при середній урожайності 52,5 ц/га у бункерній та 46 ц/га у заліковій вазі.


Порівняно з 1986-90 роками в 2006 році валовий збір (ВПД) складає 56,5% а врожайність - 86,5 %, тобто збільшення валового збору відбувається в більшій мірі за рахунок інтенсифікації виробництва, збільшення урожайності та в меншій мірі за рахунок розширення площ.


За період формування ринкової економіки в Україні відбулися докорінні зміни соціально-економічної бази суспільного виробництва. Насамперед це стосується відносин власності на основні засоби виробництва, земельних відносин, форм господарювання в АПК тощо.


Стан агропромислового виробництва в Україні за період 1990-1999 рр. характеризується значним скороченням обсягів виробництва валової продукції. У 1999 році він становив 48,6% до рівня 1990 р., в тому числі продукції рослинництва - 52,6%.


Загальний кризовий стан економіки країни після 1990 р. позначився і на рисівництві. Це проявилося в скороченні посівних площ, зменшенні урожайності, зниженні валового збору рису. Проте, реалізація заходів щодо призупинення спаду виробництва в с/г, в тому числі і в рисівництві, дали змогу в 2000 році призупинити спад виробництва і отримати позитивні результати розвитку галузі в цілому, та в рисівництві зокрема.


На протязі останніх років площі посіву рису в Україні стабілізувались і складають близько 21-22 тис. га та зростають щорічно на 1-2%. Намітилась позитивна тенденція збільшення урожайності рису: на протязі 2000-2005 року урожайність збільшилась на 20,8% і складає 43 ц/га (у вазі після доробки). За рахунок підвищення врожайності рису збільшився валовий збір та як наслідок пропозиція рису вітчизняного виробництва.


Джерело: http://rice.org.ua

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.