Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Бджоляр - підприємець!

Ціль фермерського бджільництва - одержання прибутку. Це єдине розходження між бізнесменом-бджолярем і бджолярем-філософом. Однак, Ви станете успішним бізнесменом тільки в тому випадку, якщо у Вас буде багаторічний досвід аматора. 


Бджолярі - особлива каста. Вони люблять говорити про своє хоббі з надлишковим пафосом, ускладнюючи перспективи справи; література по бджільництву містить таку кількість схованої інформації, що новачка може й відлякати. Але все виглядає набагато простіше, якщо почати із практики. Головне, керуватися засадами: лихе лихо початок; очі бояться, а руки роблять і не боги горщики обпалюють.

 

Фермерське бджільництво поділяється на: а) професійне (100-150 і більше бджолиних родин) (єдине джерело існування бджоляра і його родин), б) напівпрофесійне. (20-50 бджолиних родин) (сумісництво - доповнює доходи від основної роботи)


Техніка розведення бджіл повинна опиратися на географію місцевості і породу бджіл, і на особливості характеру бджоляра. Це значить, що іноземна література по бджільництву- чужий досвід .Що ж Вам підійде найбільше?  Досвід місцевих бджолярів-це є ваше патріотичне гасло. Справа в тому, що бджоли невіддільна частина цілого - природи місцевого краю. Вони «пасуться» на вільних теріторіях. Бджоли самі знають, як їм жити й що робити, і вони завжди знаходять дорогу в рідний вулик. Але Ваш успіх буде залежати від того, який край оточує ферму.  От, наприклад, головний ворог бджіл - близькість тваринництва, а точніше - близькість брудних калюж і гною. Бджоли підхоплюють там паратиф і інші хвороби.  Крім того, бджоли залежать від плодових дерев і інших рослин-медоносів, а ті - прямо від бджіл. Саду добре, коли поруч є бджоли, а бджолам добре, коли поруч є сад.  

Вибір ділянки під пасіку  Важливо відразу вжити заходів, щоб попередити укуси людей, що працюють на сусідніх ділянках. Для цього необхідно:  


1. Огородити свою ділянку глухою загорожею висотою не менш 2 м.  

2. Розмістити вулики на висоті (на другому поверсі або горищі), щоб бджоли літали собі високо й нікому не заважали. Бджоли - не шуліки, вони не будуть падати каменем з неба, щоб навмисне вжалити Вашого сусіда. 


При участі бджіл урожайність малини й аґрусу підвищується в 2 рази, цитрусових - в 4, черешні - в 7 разів.


Заборонити тримати бджіл на садовій ділянці не можна - без них сади й городи плодоносити не будуть. Але бджоляр зобов'язаний мати у своїй аптечці всі препарати проти алергії, щоб самому надати першу допомогу потерпілим. 


Перед розміщенням пасіки необхідно зібрати інформацію про культурні й дикі нектароноси й пилконоси.  Вибирають таку ділянку, навколо якого в радіусі 2-3 км є велика кількість медоносних рослин, що зацвітають у різний час.  Дуже важливо, мати в окрузі багато ранньовесняних медоносів і пилконосів. До них відноситься: ліщина, вільха, верба, клен, кульбаба, плодові. Тоді сильно ослаблені за зимівлю бджолині родини зможуть швидко народити достатню кількість молодих бджіл.


Неприпустимо розміщати садибу на сирій, заболоченій і затіненій ділянці: вогкість сприяє розвитку захворювань. Пасіка розділена на дві частини - продуктивну і підсилюючу. З пари родин (продуктивної одиниці) одна робить мед, а інша - бджіл.


У бджільництві немає марних продуктів - це практично безвідхідне виробництво. Ви можете продавати, крім меду: пилок, стільники, віск, пергу й навіть мертвих бджіл ;


Визначтеся зі збутом. Продукти бджільництва використовуються й у промисловості, наприклад, віск. Крім того, сучасні конструкції вуликів дозволяють займатися бджільництвом людям з обмеженими можливостями пересування, людям похилого віку. Тепер це - не важка праця.

 

джерело: nachni.biz

 

пошук: Бджоляр підприємець, пчеловод предприниматель, фермерське бджільництво, Бджолярі, пилок, стільники, віск, перга

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.