Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Рік, щедрий на сніг - багатий на хліб
Рік, щедрий на сніг - багатий на хліб
01.03.2010

24 лютого на Кримському півострові розпочалася сівба ранніх зернових культур. Першими вивели сівалки на лани хлібороби Білогірського, Сакського і Сімферопольського районів. І якщо погода не підведе, найближчими днями до посівної кампанії приєднаються всі сільськогосподарські райони автономії.


Ще у грудні минулого року Рада міністрів Криму своєю постановою визначила площу під ранні зернові. Вона становитиме 100 тис. гектарів.


Нині ж дбаючи про майбутній урожай, хлібороби Криму використовують кожну погожу днину. У лютому було кілька таких "вікон", коли разом із сівбою ярини, селяни проводили підживлення озимини азотними мінеральними добривами. Охопили значну площу: 214 тис. гектарів, або 36 відсотків посівів озимого клину.


Врожай поточного року в Криму вирішують не тільки морози, які пройшлися в 20-х числах січня цього року по півострову, а й відсутність достатніх коштів для вирішення нагальних агротехнічних питань. Найперше йдеться про підживлення посівів, що перезимували, добривами, які стали дорогими для кримських аграріїв. Відсутність затвердженого бюджету країни ще більше посилює ризики. І не тільки для Криму. Не секрет, що провідні аграрні області півдня України (а саме тут в основному й вирощується українське зерно) не можуть скористатися добривами вітчизняного виробництва, бо вони стали дорожчими від іноземних аналогів.


Чому? Причина знову ж таки криється в фінансуванні хімічної галузі. В Криму провідним виробником добрив є акціонерне товариство "Титан", але через подорожчання енергоносіїв його продукція стала дорожчою від російської.


Восени минулого року Кабінет Міністрів України намагався підтримати вітчизняних виробників добрив, включаючи й кримський "Титан". Для цього з державного бюджету збиралися виділити 102 млн гривень цільових асигнувань для здешевлення вартості добрив, виготовлених в Україні. Якби така фінансова підтримка відбулася, то вітчизняний агроринок отримав би дешеві добрива, які б швидко розкупилися. Але термін дії постанови уряду скінчився і кошти з державної скарбниці так і не були виділені. Результат - аграрії України залишились без селітри і карбаміду, які підвищують стійкість посівів зернових під час приморозків. А за 1 тонну цих добрив аграрії повинні заплатити 3 тис. гривень.


"Зараз Україна потерпає від снігопадів, - говорить міністр аграрної політики Криму Павло Акімов. - А ось у Криму снігу мало. Проте, ми сподіваємось, в степових районах снігова ковдра допоможе порятувати посіви озимини, якщо раптово вдарять морози. За висновками фахівців нашого міністерства, зараз 86 відсотків посівів зернових на півострові знаходяться в задовільному стані, 15 відсотків у прорідженому. Це загалом непоганий стан посівів. Зараз би їх підкормити добривами, але, політичні баталії, очевидно, не дадуть швидко затвердити державний бюджет. Тому сільськогосподарські райони автономії вже розпочали підживлення посівів зернових добривами із "старих" запасів, на п'ятій частині площ таке підживлення вже зроблене".


Певні проблеми існують і в іншій галузі АПК Криму -садівництві і виноградарстві. Станом на 25 лютого 2010 року, трудомістке обрізання садів і виноградників виконане тільки на третині наявних насаджень. Решту робіт доведеться здійснити в короткі терміни до настання потепління.


Дуже теплий грудень минулого року, що спостерігався в Криму, не дозволив адаптуватися деревам і виноградним кущам до холодів, як результат - багаторічні насадження виявилися неготовими до раптового похолодання. В Сімферопольському, Красногвардійському, Сакському, Бахчисарайському і Нижньогірському районах Криму від морозів постраждало до 100 відсотків бруньок абрикосів і персиків. За висновками садівників автономії, цього року врожайність фруктових дерев, зокрема черешні, яблунь, груші буде приблизно на 10 відсотків меншою минулорічної.


У Бахчисарайському і Красногвардійському районах АРК від раптових морозів загинуло в середньому до 90 відсотків "центральних" бруньок виноградної лози. Це вимагає додаткового нагляду за виноградниками, що, у свою чергу, потребує додаткових грошових видатків. Зараз садівники і виноградарі Криму відправляють зразки пошкоджених морозом рослин на експертизу, сподіваючись отримати від держави фінансове відшкодування.


Найсуттєвішою статтею фінансових видатків кримських аграріїв є підготовка до зрошувального сезону, який повинен розпочатися 1 квітня. Поки грунт для зрошення підготовлений на поливному клину автономії тільки на 65 відсотків, відремонтовано більше половини гідротехнічних споруд і 700 одиниць поливної техніки.


Олександр КУЛИК, "Урядовий кур'єр"

 

Джерело: Урядовий кур'єр

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.