Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Аграрний бізнес по-українськи - 2009. Віддали 28,3 млрд. грн., отримали 6,6 млрд. грн.
Аграрний бізнес по-українськи - 2009. Віддали 28,3 млрд. грн., отримали 6,6 млрд. грн.
01.03.2010

Попри відсутності бюджету на 2010 рік аграрний сектор (сільське господарство, харчова промисловість, рибне господарство, видобування солі) продовжує працювати та наповнювати державну скарбницю. Протягом 2009 року аграрії забезпечили збільшення надходжень до Зведеного бюджету на 45%, з 17,3 млрд. грн. за 2008 рік до 25,1 млрд. грн. -  за 2009 р. (за даними податкових органів). Крім того, сільськогосподарські товаровиробники збільшили на 20% виплати до Пенсійного фонду України з 2,66 млрд. грн. у 2008 році до 3,2 млрд. грн. - у 2009 р. Отже, у 2009 році аграрним сектором економіки України основних податків та зборів було сплачено на суму 28,3 млрд. грн. Окремим питанням стоїть проблема невідшкодування  експортерам податку на додану вартість, що ставить суми невідшкодованого ПДВ на рівень сплаченого додаткового податку розмірі 16,67% від вартості експортних контрактів. Це при тому, що за 2009 рік  експорт сільськогосподарських товарів забезпечив чверть надходжень валютної виручки до України (питома вага сільгосптоварів у експортній корзині збільшилась з 16% у 2008 р. до 25% у 2009 р.) 

 

Що ж аграрії отримали від держави у 2009 році?

 

У скрутний період фінансово-економічної кризи, коли обсяги тільки короткострокове кредитування АПК знизились у 3 рази, сума прямої державної підтримки скоротилась у 7 разів. Так, якщо обсяг підтримки підприємств АПК із загального фонду Державного бюджету у 2008 році складав 6,4 млрд. грн., то у 2009 році він скоротився до 0,9 млрд. грн. Загальна сума підтримки сільгоспвиробників за рахунок спеціального режиму оподаткування ПДВ збільшились на 21% і становили за 9 місяців 5,7 млрд. грн. Слід зазначити, що основні виробники тваринницької продукції, які потребують особливої державної підтримки, з 1 січня до 17 березня 2009 року не отримували вказаних дотацій. У результаті цього за 9 місяців 2009 року виробники м'яса та молока отримали пільг по ПДВ у 2 рази менше ніж за відповідний показник попереднього року.

 

Крім того, постійне адміністративне втручання органів державної влади у процеси ціноутворення на основні види продуктів харчування, зокрема обмеження рівня рентабельності, рівня оптових цін, призвели до значних втрат виробників. Підприємства аграрного сектору протягом тривалого часу виконують функції соціального донора, що завдає їм збитків та спотворює ринкові відносини, чим  значно погіршує інвестиційний клімат в країні.

 

Отже, у 2009 році збільшивши виплати до бюджету у 1,4 рази, аграрії отримали у 1,7 разів менше державної підтримки. Такий дисбаланс, на нашу думку, є неприпустимим. Також, неприпустимим є вирішення інфляційних та інших соціальних проблем за рахунок аграрних підприємств, що надає непритаманного для них статусу «соціального донора».

 

Слід зазначити, що Указом Президента України «Про невідкладні заходи з подолання бідності»  від 26 лютого 2010 р. № 274 визначені основні напрями, по яких здійснюватимуться заходи направлені на подолання та запобігання бідності в Україні у період 2010 - 2015 рр., зокрема упровадження системи надання дієвої адресної соціальної допомоги.

 

Уведення саме такого механізму підтримки малозабезпечених верств населення, який функціонує у багатьох розвинених країнах, не тільки підвищить ефективність державної підтримки, а й сприятиме розвитку сільськогосподарських підприємств та підприємств харчової промисловості на основі об'єктивних законів ринку.

 


Джерело: Аналітичний департамент УАК

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.