Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Аналіз українського експорту: Чверть валютних надходжень у 2009 році забезпечив аграрний сектор
Аналіз українського експорту: Чверть валютних надходжень у 2009 році забезпечив аграрний сектор
04.03.2010

Український аграрний сектор, не дивлячись на складну фінансово-економічну ситуацію, продовжує забезпечувати валютні надходження до країни. Аналізуючи структуру експорту товарів у 2009 році, можна відстежити, що незважаючи на більш ніж 40% зниження загального обсягу експорту у порівнянні з 2008 роком, експортна сільськогосподарська корзина (групи 1-24 УКТ ВЕД) «схудла» лише на 12%.


Так, у 2008 році Україна експортувала продукції на суму близько 67 млрд. дол. США, де майже 11 млрд. припадало на сільськогосподарські товари, а в минулому 2009 році експорт знизився до 39,7 млрд. доларів, з яких 9,5 млрд. належало до аграрного сектору. Питома вага сільськогосподарських товарів збільшилась з 16% у 2008 р. до суттєвих 24% у минулому році. І це незважаючи на величезні труднощі, з якими довелось зіткнутися аграріям та експортерам в ці важкі для світової економіки роки.


Як і раніше, минулого року основними товарами експорту були зернові культури, експорт яких склав 3,5 млрд. дол. США. або 37% від експорту сільськогосподарських товарів. Зокрема, пшениці було експортовано майже 13 млн. тонн на 1,8 млрд. дол.. США. Основним напрямком експорту була Азія, куди було ввезено 7,7 млн. тонн пшениці (найбільше - 2,3 млн. тонн - до Бангладеш).


Також вагомий внесок до українського експорту зернових зробили ячмінь та кукурудза. Експорт ячменю, порівняно с 2008 роком, майже не змінився та склав 5,5 млн. тонн, але, враховуючи стрімке падіння ціни на світових ринках, у грошовому виразі знизився з 1,4 млрд. до 0,7 млрд. доларів у 2009 році. Головним споживачем нашого ячменю залишається Саудівська Аравія, яка імпортувала майже 3 млн. тонн. Негативна цінова динаміка на світових ринках вплинула й на кукурудзу, хоча експорт збільшився більш ніж удвічі - з 2,9 млн. тонн до близько 7 млн. - національна економіка поповнилась лише на 1 млрд. дол. США. Основними імпортерами нашої кукурудзи були Єгипет (1,6 млн. тонн) та Сирія (1 млн. тонн).


Позитивно складеться ринкова кон'юнктура для виробників соняшникової олії, експорт якої кожного року тільки зростає. Так, у 2009 році з України було вивезено більш ніж 2,3 млн. тонн олії, що на 1 млн. тонн більше, ніж 2008 року. На жаль, світові ціни на соняшникову олію мали зворотну тенденцію, тому виручка експортерів залишилась на рівні 2008 року і склала 1,6 млрд. дол.. США. Найбільший обсяг вітчизняної олії, а це 522 тис. тонн, імпортувала Індія.


Стрімке збільшення обсягів експорту демонструвала і продукція вітчизняного птахівництва. Так, минулого року експорт птиці зріс більш ніж у 2,5 рази до 18,9 тис. тонн (19,5 млн. дол. США) з 8,4 тис. тонн (11 млн. дол. США) 2008 року. Основним імпортером нашої птиці залишається Казахстан, який придбав минулого року 10,6 тис. тонн м'яса за 13,7 млн. дол. США. Хоча обсяги й не вражають, але за останні роки намітилась позитивна тенденція.


Незважаючи на складнощі, що перманентно виникають із ввезенням м'яса великої рогатої худобі до Росії, яка купує майже весь обсяг яловичини, експорт збільшився на 12,5% та склав 18,9 тис. тонн (59,5 млн. дол. США) порівняно з 16,8 тис. тонн (62,6 млн. дол. США) 2008 року.


Найбільшими темпами обсяги експорту знизились по насінню ріпаку, склавши 1,9 млн. тонн (0,7 млн. дол.) у 2009 році порівняно з 2,4 млн. тонн (1,3 млрд. дол.) у 2008. Враховуючі останні рішення Євросоюзу, стосовно збільшення вимог до сировини для виробництва біопалива, дана тенденція не зміниться й цього року, бо основним споживачем вітчизняного ріпаку минулого року були Нідерланди (0,5 млн. тонн), Бельгія(0,4 млн. тонн) та Франція (0,3 млн. тонн).


Хотілось б ще відзначити ситуацію з експортом риби та овочів, хоча ці товари й не мають суттєвого впливу на обсяг експорту, бо займають лише 2% у експорті сільськогосподарських товарів. Проте, вони продемонстрували значне зростання. Експорт риби зріз на 685% з 3,7 млн. до рекордних, за останні дев'ять років, 25 млн. дол. США. Основними напрямками експорту риби 2009 року були Панама, до якої ввезли 18 тис. тонн мороженої риби на 13,9 млн. дол. США, та Росія, яка збільшила імпорт охолодженої риби з України на 791% відносно 2008 року, або до 8,7 млн. дол. США ( 10,6 тис. тонн). Також відзначимо суттєве зростання - на 195% - експорту овочів: з 82 млн. до 159 млн. дол. США. Тут беззаперечним лідером імпорту нашої продукції була й залишається Росія, експорт до якої склав 82% від загально експорту овочів з України. Наш північній сусід придбав 131 тис. тонн овочів на 70 млн. дол.. США, збільшивши імпорт української продукції на 273% з 48 тис. тонн та 35,5 млн. доларів 2008 року. Найбільше Росія потребувала помідорів, експорт яких зріз майже вдвічі з 22 млн. дол.. США (30 тис. тонн) до 40 млн. (58 тис. тонн).


Але, якщо влада не змінить катастрофічну ситуацію з підтримкою аграрного сектору та відшкодуванням ПДВ експортерам (прострочена заборгованість за яким, по експертним оцінкам вже досягає 3 млрд. грн., а у окремих експортерів до 500 млн. грн.), то Україна ризикує перетворитися з впливового гравця на світовому рику сільськогосподарських товарів не тільки в аутсайдера, а й взагалі в імпортера.


Доказом цього є ситуація на ринку цукру, де, внаслідок недалекоглядних, популістських рішень та невиконання владою власних обіцянок, національна цукрова галузь знаходиться у жахливішому стані. Країна, яка майже всю свою історію була одним з потужних виробників цукру, перетворилася на заручницю імпорту, що є відчутною загрозою для продовольчої безпеки України.


Джерело: Аналітичний департамент УАК

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.