Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

На часі – встановлення меж земельних ділянок та їх закріплення межовими знаками
На часі – встановлення меж земельних ділянок та їх закріплення межовими знаками
09.03.2010

Чинним законодавством України передбачено, що видачі правовстановлюючих документів на земельну ділянку передує виділення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості). Проте фактично ці роботи не проводилися. По-перше, через те, що земельна реформа тривалий час проводилася спонтанно, по-друге, що земля останнім часом стала основним джерелом надходження як легальних, так і нелегальних прибутків. Тому сьогодні постала гостра проблема із встановленням меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками.

 

Саме цій  проблемі  була присвячена тематична зустріч директора Департаменту  земель несільськогосподарського призначення та землеустрою територій  Держкомзему Олександра Краснолуцького та генерального директора Центру державного земельного кадастру  Олександра Філатова  із представниками засобів масової інформації,  яка відбулася у Держкомземі. 

 

 Як зазначив Олександр Краснолуцький, такі повноваження делеговані Земельним кодексом України Держкомзему. Щоб виправити ситуацію, він розробив проект  Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі  (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, з яким можна ознайомитися на сайті Держкомзему і надати свої зауваження і пропозиції.

 

Проте, наголосив керівник департаменту, деякі громадські організації необґрунтовано розкритикували цю Інструкцію, вбачаючи в ній корупційні дії. Якщо ми не будемо встановлювати меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) і закріплювати їх межовими знаками, то саме там будуть корупційні дії, - підкреслив директор Департаменту.  Бо така ситуація буде вигідна підприємствам, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою.  Це дасть їм можливість  заробляти на земельних спорах. Власники ділянок  по-новому замовлятимуть розробку землевпорядної документації, а підприємства по-новому показуватимуть, де межі земельної ділянки. За відсутності  межового знака межа через певний час може губитися. Тому навколо цієї Інструкції й  точиться гостра дискусія.

 

Держкомзем стоїть на позиції, що як  державний орган він повинен захищати власників земельних ділянок, землекористувачів, які повинні знати, де знаходиться їх земельна ділянка.

 

 «Ми плануємо, щоб кожен межовий знак мав  свій індивідуальний номер і відповідно не було плутанини. Щоб власник міг чітко захищати своє конституційне право - право приватної власності», - наголосив директор Департаменту  земель несільськогосподарського призначення та землеустрою територій Олександр Краснолуцький.

 

За словами Олександра Філатова, Центр державного земельного кадастру в контексті впровадження цієї  Інструкції  свою роль бачить саме в тому, щоб у складі державного реєстру земель вести облік межових знаків. Тобто, щоб не просто серед технічної  документації мати  акт про перенесення або відновлення меж земельних ділянок, чим фактично закріплено відповідальність землевласника або землекористувача за ті межові знаки, які насправді в нього не встановлені, а необхідно виносити їх в натуру, закріпляти відповідними знаками вже встановленого зразка.

 

Інструкція 1993 року вбачає лише встановлення меж адміністративно-територіальних утворень. Ми ж ведемо мову  про межі земельних ділянок, а не про межі цих утворень. Центр державного земельного кадастру,  звичайно, у складі державного реєстру земель буде вести відповідний облік цих межових знаків. І це буде робитися на безоплатній основі. При цьому  Центр, як й інший суб'єкт господарської діяльності, який має відповідні ліцензії, у тому числі, і на проведення геодезичних і землевпорядних робіт, може брати участь у відновленні меж земельних ділянок, де втрачені межові знаки, і отримувати відповідну плату, як це передбачено розмірами земельно-кадастрових робіт. Це приблизно на рівні 54 гривень за вартість самого межового знака, і, залежно від категорії,  за  саме проведення робіт  - від 50 до 150 гривень...

 

При цьому Олександр Філатов підкреслив: для юридичних і фізичних осіб ціна буде однакова. І додав, що встановлення межових знаків потрібно проводити під час виготовлення технічної документації. Тобто, громадянин  який  вперше оформляє державний акт,  водночас буде отримувати межовий знак. Це буде робитися в обов'язковому порядку і в натурі,  і на місцевості. При втраті чи знищенні межового знака будуть вживатися відповідні адміністративні санкції, але водночас буде і відповідна процедура його поновлення.  Інструкція передбачає, що реєстр межових знаків на безоплатній  основі, в даному випадку, у складі державного реєстру земель, окремим модулем буде вести Центр ДЗК. «Ми таку інформацію будемо мати і на вимогу юридичних чи фізичних осіб будемо її надавати», - зазначив керівник Центру.  

 

Олександр Філатов також наголосив, що крім Центру ДЗК, право виконувати ці роботи мають абсолютно всі ліцензіати  - майже 3 тисячі  по всій території України. При цьому у більшості випадків ліцензіати, як правило, закладають це в кошторисну вартість виконання відповідних робіт, але, на жаль, цього насправді не відбувається.

 

Згідно із  Інструкцією, ці знаки мають бути певного зразка і мають бути винесені в натурі. Це  назавжди зніме  питання судових або інших спорів, які виникають переважно у межах населених пунктів. Хоча  подібні ситуації трапляються і за межами населених пунктів.

 

«До Центру державного земельного кадастру також надходить багато звернень з приводу самозахоплень.  Ми даємо певні роз'яснення. Але до цього часу нормативно-правова база не давала можливості врегулювати це важливе питання. Ми дякуємо Держкомзему за  ініціативу.  Думаю, що громадяни  матимуть лише позитив від цього рішення», - сказав на завершення Олександр Філатов. 

 

Джерело: Державний комітет України із земельних ресурс

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.