Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Сівба із зашморгом на шиї
Сівба із зашморгом на шиї
15.03.2010

Високі врожаї не витримують пресування низькими цінами. Хто кого?


МИНУЛИЙ рік став одним із найскладніших для аграріїв Чернігівщини. Погіршення фінансової ситуації, проблеми повернення валютних кредитів, девальвація гривні і цінові диспропорції поставили їх у надзвичайно важкі умови. Державна підтримка підприємств АПК скоротилася у 3,7 разу, їх кредитування - на 30 відсотків, а обсяг внутрішніх інвестицій у розвиток аграрної галузі зменшився у 2,1 разу. До економічних проблем додалися негативні погодні умови: посуха у період формування врожаю і під час сівби озимих культур уже під урожай 2010 року. А все-таки торік у області вже вдруге зібрали понад 2 мільйони тонн зерна і найбільший за всю історію Чернігівщини врожай соняшнику. Вищою, ніж у 2008 році, була врожайність картоплі, олійних культур і цукрових буряків. Зернових реалізовано на 630 тисяч тонн більше, ніж у 2008-му. Та чи поліпшив великий урожай життя селян?

Вочевидь, далеко не всіх. На початку нинішнього року заборгованість сільгосппідприємств перед Пенсійним фондом сягнула 2,7 мільйона гривень, а по зарплаті своїм працівникам - 1,9 мільйона гривень. Заробіток третини з них не досягає навіть мінімального розміру. Майже половина господарств залишаються збитковими.

 

Однією з причин цього стали низькі ціни на зерно. Через це, за найскромнішими підрахунками (якщо рахувати лише різницю цін у порівнянні до середньообласної), аграрії області торік недоотримали 116 мільйонів гривень. Якщо ж порівнювати з максимально можливими цінами, то виходить, що за зерно вторгували у 7 разів менше можливого. На 1 лютого 2010 року в області залишалося близько 864 тисяч тонн збіжжя. Воно користується попитом, але ціна залишається на рівні грудня минулого року: за тонну продовольчої пшениці пропонують максимум 1250 гривень, жита - 762, фуражного зерна - 1100, кукурудзи - 1300, ячменю - 850, соняшнику - 750, сої - 1000 гривень.

 

На жаль, більшість проблем, з якими зіткнулась галузь торік, нікуди не зникли. Тож нинішньої весни чернігівські аграрії не очікують полегшення. Лише 8 із 22 районів області посіяли озимі на площах, що перевищують торішній рівень. Зокрема, селяни відвертаються від жита, яке споконвіку годувало поліщуків, бо торік воно не користувалося попитом на ринку. Є цілі райони, де внесено лише по 3-4 кілограми міндобрив на гектар озимих. Знизилася і якість насіння під майбутній урожай.

 

- Ми отримали понад 2 мільйони тонн зерна, і з такого валу не можемо вибрати насіння, - з тривогою говорив на колегії обласного управління агропромислового розвитку заступник начальника цього управління Микола Колесников. - Це не дає змоги бачити перспективу навіть на крок уперед. У чотирьох районах насіння ярих зернових високих репродукцій є всього від 44 до 49 відсотків.

 

Цієї весни переважна більшість селян Чернігівщини вийде у поле на добитій до ручки техніці. Ось уже 6 років, як її зношеність у області сягла 90 відсотків. Торік через брак коштів темпи оновлення машинно-технічного парку господарств знизилися вдвічі.

 

 Найбільшим головним болем аграріїв сьогодні є питання, де взяти кошти для проведення комплексу весняних польових робіт. Для цього потрібно близько 1,1 мільярда гривень, а поки що є 57 відсотків цієї суми. Де взяти решту? Зважаючи на ситуацію у банківській сфері, сподіватися на кредити не доводиться. У обласному управлінні агропромислового розвитку кажуть, що гроші могли б надійти з державного бюджету за цільовими програмами чи за рахунок здійснення форвардних закупівель Аграрним фондом. Та проектом бюджету на 2010 рік практично всі кошти на підтримку підприємств АПК зосереджені у Стабілізаційному фонді, наповнення якого є сумнівним. За словами заступника начальника управління агропромислового розвитку Олександра Савченка, передбачена у ньому на ці цілі сума становить усього 33,7 відсотка від потреби. До всього, нинішнього року селянам доведеться повністю розрахуватися з Пенсійним фондом, а це додаткові витрати у 30 мільйонів гривень.

 

Як вважають фахівці, аграрії Чернігівщини останні два роки насправді вирощували не по 2, а по 2,5 мільйона тонн зерна. Просто значна його частина залишалася в полі або не обліковувалась. На цій підставі керівництво області заявляє, що збір зерна обсягом 2,5-3 мільйони тонн для Чернігівщини не є фантастикою. Осінь покаже, чи реалізуються такі амбіції.

 

Чернігівська область.

 


 

Наталя ЛИТВИНЕНКО, «Сільські вісті», № 29 (18466), 12 березня 2010 року


Джерело: Сільські вісті

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.