Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Агрострахування: скоріше живе, ніж мертве
Агрострахування: скоріше живе, ніж мертве
18.03.2010

Про стан справ на ринку агрострахування в Україні достеменно не знає ніхто. Кажуть, його відсоток такий малий, що офіційна статистика цим навіть не переймається.


Тож найдостовірнішими є дані, зібрані Міжнародною фінансовою корпорацією, яка вже котрий рік поспіль сприяє розбудові вітчизняної системи агрострахування. У співпраці з міністерствами та відомствами, а також приватними структурами вона впроваджує проект "Розвиток агрострахування в Україні".


Як повідомив начальник відділу фінансових планів, страхування, кредитування та боргових зобов'язань Мінагрополітики Олександр Полещук, держава підтримала цей проект. 2005 року вперше на здешевлення страхових платежів з бюджету виділено 50 млн грн. Сума поступово зростала і у 2008-му сягнула 200 млн грн. Однак тоді ці кошти вчасно не освоїли, тож більшу їх частину перерозподілили. Торік через фінансово-економічну кризу грошей зовсім не виділили. Не передбачені вони і в проекті бюджету-2010.


За таких обставин ситуацію на ринку агрострахування у 2009 році фахівці проекту вивчали на основі даних 16 страхових компаній, які вже п'ять років беруть участь у подібних дослідженнях. Це дало змогу досить якісно проаналізувати ринок класичного агрострахувания, на який торік істотно вплинула фінансова криза та відсутність державної допомоги із субсидування премій. Особливо це стало відчутним у другій половині 2009 року. Щоправда, минулої осені озимі не убезпечили від ризиків не тільки через брак коштів у виробників сільськогосподарської продукції. Сталося так, що багато хто не отримав страхові платежі за укладеними договорами.


- Усього торік уклали 1980 договорів зі страхування сільськогосподарських культур (посівів і врожаю) та 5330 договорів зі страхування тварин, - повідомив експерт з агрострахування Проекту Міжнародної фінансової корпорації Роман Шинкаренко. - Сума премій відповідно становила 42 млн грн та 2,1 мільйона. Загальний обсяг ринку страхування сільгоспкультур можна оцінити в 650-700 тисяч гектарів застрахованих площ та 50-55 мільйонів гривень страхової премії.


Щодо виплат за минулий рік, то вони сягають 13,7 млн грн, більшу частину яких видали за договорами страхування культур на весняно-літній період. Рівень виплат (37 відсотків) цілком прийнятний для сприятливого за погодними умовами року.


Стосовно страхування за договорами застави при одержанні банківських кредитів, то через те, що не всі компанії надали інформацію, коректно проаналізувати ситуацію з посівами, застрахованими як заставне майно, досить складно. Однак і на основі даних семи компаній можна зробити висновок, що страхування заставного майна не надто впливає на загальні показники по ринку. Тобто і посіви культур, і сільськогосподарські тварини не розглядаються банками як основна застава для забезпечення зобов'язань аграрними позичальниками.


За інформацією страхових компаній, в 2009 році було укладено всього 54 договори страхування посівів та 50 договорів страхування тварин, які фігурували як застава при одержанні банківських кредитів. Сума премій по культурах (застави) становила 1 530 000 гривень (застраховано 9720 гектарів посівів), а по тваринах - 530 000 грн (застраховано близько 17 000 голів худоби).


Виплати за договорами страхування сільськогосподарських культур за 2009 рік сягнули 36,48 відсотка. Цей показник підтверджує, що страховики намагаються виконувати свої зобов'язання. Кількість заяв про настання ризикових подій незначно відрізняється від кількості виплат (різниця менше 10 відсотків). Навіть за сприятливих погодних умов узимку 2008-2009 року, деякі посіви загинули або ж були істотно пошкоджені. Страхові компанії компенсували збитки виробникам і виплатили навесні 2009 року трохи більше 2,3 млн грн. Рівень виплат по озимих культурах становив 28,67 відсотка. В основному їх проводили за договорами страхування ріпаку та ячменю. У весняно-літній період рівень страхування сягнув 38,68 відсотка.


У портфелі страхових компаній за результатами весняно-літнього періоду страхування за кількістю укладених договорів 45 відсотків припадає на страхування цукрового буряку, 38 - озимої пшениці. Приблизно 3 відсотки загальної кількості договорів становлять ті, що стосуються ячменю, жита, ріпаку та овочів.


Стосовно сезону осінь 2009 - зима 2010, то в основному страхували пшеницю (42 відсотки загальної кількості договорів), ріпак (32 відсотки) і ячмінь (24 відсотки). За сумою зібраних премій така ж сама тенденція: пшениця 61 відсоток загальної суми премій, ріпак - 32 відсотки, ячмінь - 7 відсотків. При цьому середня площа посівів пшениці, застрахована за одним договором, становила 382 га, рапсу -180 га, жита - 169 га.


На переконання керівника проекту Гарі Роше, в 2010 році слід очікувати результатів на рівні 2009 року з незначним збільшенням обсягів страхування. Можливе зменшення кількості компаній, що пропонують послуги на аграрному ринку. У разі поновлення державою програми субсидування страхових премій, ринок може продемонструвати стрімке збільшення кількості договорів, застрахованих площ і сум зібраних премій. Однак у такому разі частка формального і схемного страхування теж може істотно збільшитися. Тому до умов програми субсидування повинні входити контрзаходи для збереження якісних характеристик ринку.


Передусім ідеться про прийняття закону про агрострахування, зміни до Закону "Про державну підтримку сільського господарства". Також треба визначити на урядовому рівні довгострокову політику держави у цій сфері, впровадити окрему ліцензію щодо страхування аграрних ризиків із двома основними категоріями (страхування культур і тварин). А після відновлення програми субсидування премій установити кваліфікаційні вимоги до страховиків і впровадити програму сертифікації та затвердити стандартні страхові продукти.

 

Джерело: Урядовий Кур'єр


 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.