Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Усупереч "реформуванням" та дикому ринку
Усупереч
02.06.2010

У Богуславці, що на Черкащині, тваринництво у пошані.

 

Колись за трьохтисячні надої молока від корови давали Героя. Сьогодні у пересічному господарстві, що в селі Богуславець Золотоніського району на Черкащині, звичайна ферма, де утримують 450 корів, одержує за рік від кожної по 6 тисяч кілограмів високоякісного молока.

"Високоякісне" - це зовсім не журналістська гіпербола, а факт, засвідчений лабораторіями, які перевіряють і жирність продукту, яка становить у середньому 3,6 відсотка, і вміст білку (3,1 відсотка) та бактерій (у нормі). І хоч немає тут поки що сучасного доїльного залу, як у кращих господарствах області, не грає музика під час доїння, проте, як каже директор СТОВ "Прогрес" Василь Лисенко, все це компенсується лагідними руками доярок, чистотою, дбайливим ставленням до худоби. Звичайно, ферма обладнана всіма необхідними механізмами для роздавання кормів, молокопроводом, холодильною установкою. Руки доярки не торкаються молочної продукції - одразу з доїльного апарата молоко надходить по трубопроводу до холодильника, звідки також механічним способом, без контакту із зовнішнім середовищем, вивозиться на молокозавод.

 

- Є у нас, - сказав мені Василь Федорович, - 35-40 голів, які на добу по 40 літрів молока дають. Це так звана еліта. За рік від кожної з них одержуємо близько 8 тисяч кілограмів. Раніше про таке можна було тільки мріяти...

 

Як розповіла мені одна з доярок (тепер офіційно їх називають операторами машинного доїння), корова, як і людина, любить ласку, свободу: "Ось ми й ходимо коло неї, догоджаємо, бо кожна має свій характер, свої звички, а іноді й співаємо..."

 

У Богуславці давно зрозуміли: тваринницька галузь - їхнє теперішнє і майбутнє.

 

- Якби не худоба, - відверто зізнався Василь Федорович, -давно б не було цього господарства. Скільки он у районі та й області розпродали, повивозили на м'ясокомбінат! А кому від цього користь? У нас же збереглися робочі місця. 70 відсотків доходу господарство одержує від тваринницької галузі. Заробітки в людей непогані. В селі чимало молоді, працює школа, будинок культури. Та й благоустрій поліпшується, хоч і не так швидко, як хотілося б. Торік кілька десятків тисяч гривень вклали в ремонт доріг...

 

І справді - на фермі, у тракторній бригаді довелося побачити чимало юних облич. Потужна сучасна техніка, яку за останні роки придбало господарство, потребує знань та вміння. Стараються молоді люди. Осідлавши комбайна "Джон Дір", імпортного трактора, вже потім не схочеш працювати на старому, де все гуркоче, ламається, а в кабіні стоїть густа пилюга та неймовірна спека. Саме тому головний інженер господарства Павло Петленко та бригадир тракторної бригади Петро Хабло велику увагу приділяють навчанню механізаторів. Старання їхні проростають високими врожаями. Лише 400- гектарний озимий клин дав торік по 61 центнеру зерна. Добре вродили й кукурудза, горох та ячмінь. Отже, торік були з зерном. Та ось проблема...

 

- Ми вже навчилися вирощувати добротні врожаї зернових культур, одержувати високі надої, великі прирости ваги худоби, - каже Василь Лисенко. - Навіть до чималих податків уже пристосувалися, хоч, звичайно, можна було б і нижчі запровадити, зважаючи на нелегку працю селянина. Проте ніяк не можемо пристосуватися до ринкових метаморфоз, збуваючи вироблену продукцію. Доводиться якось маневрувати, вичікувати, щоб продати продукцію за достойною ціною. Добре, що маємо гарні власні зерносховища. Пшеницю минулорічного врожаю по 1150 гривень за тонну забрали в нас аж у лютому, адже раніше було просто невигідно її продавати. А ось відгодовані бички доведеться по 11,5 гривні за кілограм здавати, хоч собівартість кілограма вирощеного м'яса сягає більше 14 гривень. Молоко зараз здаємо на молокозавод у Золотоноші за ціною 2 гривні 50 копійок за літр, а ще два місяці тому було по 3 гривні 80 копійок. Це при собівартості літра - гривня п'ятдесят. Ось вам і економіка. Виходить, що м'ясо в нас узагалі збиткове, а рентабельність молока становить близько 15 відсотків. Довго так господарювати, зрозуміло, не можна.

 

Фактично саме завдяки досвіду Василя Лисенка (він очолює господарство вже 23 роки) та його заступника по тваринництву Леоніда Кашка, інших колег, які навчилися господарювати ефективно та економно, сільгосппідприємство ще якось тримається. Виручають гарні чорноземи та велика самовіддача трудівників, які щороку закладають міцну кормову базу для худоби - удосталь сіна, силосу, зеленої маси, концентрованих кормів. Не забули тут і про спеціалістів, які завдяки вмілій племінній роботі забезпечили відтворення стада, що складається з високопродуктивних корів української чорно-рябої породи. Останній чинник особливо важливий, наголошує Леонід Федорович, розповідаючи про тісну співпрацю в цьому напрямку з Черкаським науково- виробничим об'єднанням "Прогрес".

 

Однак подібні господарства, де тваринницька галузь у великій пошані, вже стають на Черкащині рідкістю. Та й у присадибних господарствах селян Богуславця, де ще десять років тому було 150 корів, нині лишилося тільки півсотні голів. Адже не так легко вирощувати та утримувати корову, щоб тоді за безцінь здавати молоко.

 

Саме тому директор господарства та його колеги, розповідаючи про свої проблеми, весь час просили:

- Обов'язково наголосіть, аби наші урядовці звернули увагу на стабілізацію ринку збуту продукції села. Це, очевидно, зараз найголовніше. І, звичайно ж, банкам потрібно змінити політику кредитування.

 

Так, якраз нестача обігових коштів і змушує багатьох розпродувати корів, техніку, тваринницькі приміщення. А непосильні відсотки за одержані банківські позики заганяють економіку сільгосппідприємств у глухий кут. Де вже там дбати тоді про дитсадки та школи, як це ще робить Василь Лисенко, підтримувати культуру!

 

... Богуславець - звичайне українське село. Розташоване на пагорбах, воно особливо гарне навесні. Будиночки, дбайливо побілені сумлінними господарями, поховалися в розкішних вербах, то тут, то там виблискує голубінь ставків. Саме звідси більш як дві сотні літ тому пішов у великі світи науки видатний український історик, археолог, ботанік і етнограф, перший ректор Київського університету Михайло Максимович. Пам'ять про великого вченого тут бережуть: створили шкільний музей, встановили на місці колишньої садиби пам'ятний знак. З покоління в покоління передають селяни любов до рідної землі, до чесної праці. Традиція, закладена вченим, - бути корисним своєму народові, уболівати за долю держави - міцно живе в цих людях. Тому й працюють, незважаючи ні на які "реформування", як велить їм хліборобська совість, віддаючи всі сили.

 

Але й вони не безмежні. Підсобити б селянам реальними державними програмами, допомогти посильними кредитами -більше їм і не потрібно. Все інше зроблять самі, як і було споконвіків.

 

Джерело: Урядовий Кур'єр


эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.