Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

Держкомзем перевіряє скаргу власників земельних часток (паїв) з Чернігівщини і роз'яснює...
Держкомзем перевіряє скаргу власників земельних часток (паїв) з Чернігівщини і роз'яснює...
19.06.2010

Комісія Держкомзему перевіряє скаргу власників земельних ділянок, що розташовані на території Сокиринської сільської ради Срібнянського району Чернігівської області, щодо можливих порушень вимог земельного законодавства при укладанні договорів оренди земельних часток (паїв) між їх власниками та ПСП «Сокиринське», а також невиконання умов договору оренди при використанні орендованих земель. У своїй скарзі власники земельних ділянок, зокрема, зазначили, що підписували чисті бланки типових договорів оренди земельних ділянок, на яких потім виписували текст договору.


У ході перевірки встановлено, що ПСП «Сокиринське» використовує земельні ділянки загальною площею понад 2116, 5 га на підставі 578 договорів оренди землі, які зареєстровано територіальним органом ДП «Центр державного земельного кадастру» у Срібнянському районі Чернігівської області з серпня по вересень 2004 року та продовжено їх дію у 2008 році.

За результатами аналізу договорів оренди земельних ділянок комісією встановлено низку порушень вимог земельного законодавства при їх укладенні та подальшій державній реєстрації.

Також з'ясовано, що деякі громадяни-власники земельних ділянок , які зазначені у скарзі, не підписували її та не є власниками земельних часток (паїв).

До того ж питання розірвання з ПСП «Сокиринське» договорів оренди землі розглядалося у судах різних інстанцій. У січні 2009 року Верховним Судом України розглянуто цивільну справу про розірвання договорів оренди з ПСП «Сокиринське» за позовом 190 власників земельних ділянок та прийнято рішення про відхилення касаційної скарги.

Нині комісія продовжує роботу. У разі виявлення порушень вимог земельного законодавства матеріали буде направлено до органу прокуратури для вжиття процесуальних заходів реагування.

При цьому Держкомзем роз'яснює:

Згідно з п. 5 статті 93 Земельного кодексу України та статті 4 Закону України «Про оренду землі» орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.

Згідно з п. ґ) ч. 1, ч. 2 статті 90, п.п. а), ґ) статті 91, п.п. а), в), ґ) статті 96 Земельного кодексу України власники земельних ділянок мають право на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом. Порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку,  встановленому законом. Власники земельних ділянок зобов'язані забезпечувати використання їх за цільовим призначенням, підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі. Тобто, з власників земельних ділянок не знімається відповідальність за стан використання земельних ділянок, які надані в оренду іншому суб'єкту господарювання. До обов'язків землекористувачів належить забезпечення використання землі за цільовим призначенням, своєчасна сплата земельного податку або орендної плати, підвищення родючості ґрунтів.

Відповідно до частини 2 статті 152 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Відповідно до вимог статті 14 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Договір оренди, який волею сторін посвідчується нотаріально, повинен відповідати таким вимогам: зміст договору не може суперечити нормам Закону України «Про оренду землі» та Цивільного кодексу України; сторони договору повинні мати необхідний обсяг цивільної дієздатності, волевиявлення сторін має бути вільним; договір має вчинятися у формі, встановленій законом; договір має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що зумовлені ним.


Джерело: Державний комітет України із земельних ресурсів

 

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.