Агропромисловий Агро Пром Портал Добавить статью

магазин для пчеловодов

Уважаемые пчеловоды! В интернет-магазине Агроэнергия вы можете заказать полный комплект пчелооборудования- ЗВОНИТЕ!
АгроФото АгроВідео Агровебкаталог

Опитування

Может ли сельский житель достойно зарабатывать?

Проголосувати

Календар

Погода

Курс валют

Ціни на топливо

Украинские нефтепродукты

Карти Батьківщини

Карта батьківщини


Покровителі бджільництва - святителі Зосима та Ссаватій Соловецькі

Покровителі бджільництва
- святителі Зосима
та
Ссаватій Соловецькі


Пчеловоду на удачу

У посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається підвищення чисельності мишоподібних гризунів
У посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається підвищення чисельності мишоподібних гризунів
09.12.2009

У посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається підвищення чисельності мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, незораних та неорних земель. Осередки підвищеної кількості гризунів відмічаються на окремих площах озимини Волинської, Запорізької, Івано – Франківської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Черкаської областей, де нараховується по 5-12 жилих колоній на гектарі.

 

Багаторічні трави вищезазначених та Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Київської, Харківської, інших областей заселені на 100% площ за чисельності 7 - 20, макс. 41 (Чернігівська обл.) жилих колоній на гектарі.

За надпорогової (понад 5 колоній на га) кількості гризунів, які активно живляться й розмножуються, в межах колоній виявляються пошкодження посівів у вигляді «плішин», що змушує господарства нарощувати темпи захисту посівів. Проведення дератизаційних заходів з використанням принад роденфосу, бродисану, бактороденциду, шторму забезпечує 70-88% загибель шкідників. Через тривалі міграції гризунів подекуди (Хмельницька обл.) виникає потреба повторних обробітків озимини.

Скрізь, передусім в Лісостепу та Степу через тривалу вологу погоду на вегетуючій пшениці розвиваються хвороби, зокрема борошниста роса, септоріоз, кореневі гнилі, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, ними охоплено 20-76% площ, 2-15, осередково в АР Крим, Вінницькій, Запорізькій областях на борошнисту росу хворіють до 28% рослин культури, здебільшого розміщеної після стерньових попередників та за мінімального обробітку грунту.

Із шкідливих комах у степових, подекуди лісостепових областях на 10-34% площ озимини дохарчовуються личинки хлібної жужелиці (туруна), чисельність яких 0,5-3, макс. у вогнищах Дніпропетровської обл. 5 екз. на кв.м. Фітофагом пошкоджено до 15% рослин озимих пшениці та ячменю. У вищезазначених посівах відмічається мляве живлення гусениць озимої совки, які чисельністю 0,7-2 екз. на кв.м пошкодили 7-26% рослин.

У посівах озимого ріпаку розвиваються пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, чорна ніжка, якими на 39-100% площ уражено 5-27% рослин культури. Переростанню рослин та збереженню їх зимостійкості сприяють обробки посівів карамбою, фолікуром, іншими.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами. Захисні роботи проведені на площі 34,6 млн. га, оброблено проти мишоподібних гризунів 1,7 млн. га, в т.ч. озимих зернових 1,1 млн. га.

Джерело: minagro.kiev.ua

эдина країна-єдиная страна

Шорти vulkan klassik

Шорты для похудения

Vulkan Classic

пчеловодство видео,  разведение пчел видео, пчелы видео, пасека видео, уход за пчелами видео, смотреть мультфильмы онлайн, смотреть фильмы онлайн

 

Райффайзен Лізинг Аваль

 

 

 

Науково-інноваційний центр

Найди друга

Медогонки,Воскотопки,Сушилки пыльцы,Ульи и принадлежности,Одежда для пчеловода,Инвентарь

 

Карта пасек, пасека, пасеки всего мира, пасечники

Карта пасек показывает

пасечников
и их пасеки всего мира!
Заявите о себе, добавляя
Вашу собственную пасеку!

 

«Собраться вместе - это начало. Оставаться вместе - это прогресс.

Работать вместе - это успех». - Генри Форд

Передрукування матеріалів заборонено без посилання на http://agroprom-ua.com
CopyRight © 2009-2012. Всі права захищені. АГРОПРОМ-Агропромышленный Портал Украины.